دومین فراخوان همکاری صندوق علمی مشترک راه ابریشم 


صندوق علمی مشترک راه ابریشم (SRSF) در دومین سال اجرای خود از فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان محققین ایرانی و محققین آکادمی علوم چین در شش زمینه علمی ذیل حمایت می کند:

  • فناوری نانو
  • انرژی‌های تجدیدپذیر
  • علوم شناختی
  • مواد پیشرفته
  • هوش مصنوعی
  • علوم آب

 

در چارچوب فراخوان سه نوع حمایت از پژوهشگران صورت می‌گیرد:
1.    پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک
2.    برگزاری کارگاه‌های مشترک
3.    تبادل محققین در دوره‌های کوتاه مدت

 

1.    پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک

  SRSF حداکثر از شش پروژه تحقیقاتی مشترک حمایت می‌کند.
پژوهشگران ایرانی می‌توانند از تاریخ 1396/2/1 الی 1396/3/10 پروپوزال‌های مشترک خود را در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ثبت نمایند. (rtms.insf.org) جهت دریافت نمونه فرم پروژه های مشترک بر روی لینک کلیک فرمایید.
کلیه پروپوزال‌ها باید بصورت همزمان و جداگانه به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و CAS ارائه شوند. درخواست‌هایی که فقط از یک جانب ارائه شده باشد مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت.
محقق اصلی ایرانی باید عضو هیات‌علمی یکی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌های ایرانی بوده و محقق اصلی چینی نیز باید در یکی از پژوهشگاه‌ها یا دانشگاه‌های زیر مجموعه آکادمی علوم چین اشتغال داشته باشد.
آن دسته از پژوهشگرانی که در سال گذشته و درچارچوب SRSF پروپوزال طرح پژوهشی مشترکشان به تصویب رسیده است، مجاز به ارسال پروپوزال طرح مشترک پژوهشی در فراخوان امسال نمی‌باشند.
سقف حمایت برای پژوهشگران هر کشور سالیانه 40.000 دلار در نظر گرفته شده است.
حداکثر زمان هر پروژه سه سال می‌باشد.

 

2.    کارگاه‌های مشترک

SRSF  حداکثر از سه کارگاه مشترک حمایت می‌کند.
پژوهشگران ایرانی می‌توانند از تاریخ 1396/2/1 الی 1396/3/10 پروپوزال‌های مشترک خود را در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ثبت نمایند. (rtms.insf.org) جهت دریافت نمونه فرم پروژه‌های مشترک بر روی لینک کلیک فرمایید.
محقق اصلی ایرانی باید عضو هیات‌علمی یکی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌های ایرانی بوده و محقق اصلی چینی نیز باید در یکی از پژوهشگاه‌ها یا دانشگاه‌های زیرمجموعه آکادمی علوم چین اشتغال داشته باشد.
کلیه پروپوزال‌ها باید بصورت همزمان و جداگانه به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و CAS ارائه شوند. درخواست‌هایی که فقط از یک جانب ارائه شده باشد مورد ارزیابی قرار نخواهد  گرفت.
کارگاه می‌تواند صرفا در چین یا ایران برگزار شود.
در صورت برگزاری کارگاه در ایران، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تا سقف 15.000 دلار به محققین ایرانی کمک مالی برای میزبانی کارگاه معادل 15.000 دلار پرداخت خواهد کرد، در حالیکه CAS هزینه‌های سفر بین‌المللی محققین چینی را جهت شرکت در کارگاه تامین خواهد نمود.
در صورت برگزاری کارگاه در چین، CAS به محققین خود کمک مالی برای میزبانی کارگاه معادل 15.000 دلار پرداخت خواهد کرد، در حالیکه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور هزینه‌های سفر بین‌المللی محققین ایرانی را جهت شرکت در کارگاه تامین خواهد نمود.
آن دسته از پژوهشگرانی که در سال گذشته و درچارچوب SRSF پروپوزال کارگاه مشترکشان به تصویب رسیده است مجاز به ارسال پروپوزال کارگاه مشترک در فراخوان امسال نمی باشند.

 

3.    برنامه تبادل محققین

صندوق مشترک از حداکثر سهمیه 24 نفر-هفته تبادل بازدید محققین در هر سال حمایت خواهد نمود.
پژوهشگران ایرانی می‌توانند از تاریخ 1396/2/1 الی 1396/3/10 درخواست خود را در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ثبت نمایند. لینک سامانه طرح‌های پژوهشی صندوق (rtms.insf.org) :
متقاضیان ایرانی برنامه تیادل محققین باید از اعضای هیات‎علمی یکی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌های ایران باشند.
ارسال درخواست تبادل محققین از سوی پژوهشگران ایرانی صرفا به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران انجام شده و لازم نیست درخواست‌ بازدید بصورت مشترک با طرف چینی تهیه و ارسال گردد.
پس از تعیین درخواست‌های مورد حمایت از طریق صندوق مشترک، طرف اعزام‌کننده نامه نام‌نویسی برای یک بازدید را از سه ماه پیش به طرف دریافت‌کننده ارسال می‌نماید. نام‌نویسی شامل رزومه محققین، طول دوره و برنامه بازدید، موسسات و مراکز تحقیقاتی مورد بازدید، محققین یا موسسات میزبان و اطلاعات تماس آنها می‌شود.
طرف اعزام کننده مسئول هزینه‌های سفر بین‌المللی محققین است در حالیکه طرف میزبان هزینه‌های اقامت محلی و سفرهای درون-شهری را تامین می‌نماید.
CAS صرفا می تواند میزبان بازدید از موسسات و دانشگاه‌های زیرمجموعه خود باشد.

 

اطلاعات تماس پژوهشگران ایرانی:

خانم دکتر یلدا روحانی
کارشناس، واحد دیپلماسی علمی و روابط بین الملل، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

تلفن: 82161112

فکس: 88003981

پست الکنرونیک:       این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اطلاعات تماس رابط آکادمی علوم چین در دبیرخانه مشترک صندوق علمی راه ابریشم:

آقای نینگ لیو
کارشناس واحد امور آسیا و آفریقای دفتر همکاری بین‌المللی آکادمی علوم چین

تلفن: +861068597526

فکس: +861068511095

پست الکترونیک:    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


国际合作局亚非处:刘宁    张世专
咨询电话:010-68597526
电子邮件:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   

   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید                      
地址:北京市西城区三里河路5号  100864